Alimenty – adwokat doradzi jak zabezpieczyć finanse

Rozpad związku małżeńskiego już sam w sobie jest ogromnym obciążeniem dla człowieka, lecz wiąże się także z wieloma innymi troskami poza utratą małżonka. Bardzo dużo nerwów, mogą powodować wszelkiego rodzaju ustalenia oraz negocjacje, które muszą odbyć się jeszcze przed rozprawą rozwodową. Niestety czasem pewne ustalenia należy modyfikować po czasie lub okazują się nieaktualne.

Alimenty, a opieka nad dziećmi

Kwestie podziału opieki nad wspólnymi dziećmi często niosą za sobą najwięcej wątpliwości oraz problemów. Porozumienie dotyczące zasad mających zapanować po rozwodzie niestety nie zawsze są łatwe i przyjemne. Przede wszystkim wiążą się z tym również aspekty finansowe. Doświadczony adwokat alimenty dla dzieci powinien zabezpieczyć jeszcze przed uzyskaniem orzeczenia o rozwodzie. Wynika to przede wszystkim z długiego czasu oczekiwania na rozpoczęcie, jak również ostateczne zakończenie procesu rozwodowego. Dlatego też jeśli adwokat alimenty zabezpieczy od razu, osoba sprawująca w ówczesnym czasie opiekę nad dziećmi, nie popadnie w kłopoty finansowe i będzie miała stabilną sytuację.

Warto pamiętać przede wszystkim o potrzebach dzieci, dla których kontakt i głęboka więź z każdym rodzicem ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju oraz równowagi psychicznej. Rozwód nie powinien wpływać za bardzo na dzieci, które nie stanowią strony sporu. Sam rozpad związku małżeńskiego rodziców jest wystarczająco dużym obciążeniem oraz ogromnym stresem dla najmłodszych. Odcinanie dzieci od jednego z rodziców, może przyczynić się do wyrządzenia im ogromnej krzywdy i poczucia osamotnienia oraz opuszczenia. Jeśli miejscem zamieszkania rozwiedzionych małżonków po procesie jest to samo miasto, na przykład Olsztyn to adwokat z pewnością podpowie możliwość ustalenia opieki naprzemiennej. Jest to rozwiązanie, w którym każdy z rodziców pozostaje obecny i zaangażowany w opiekę oraz wychowanie w równym stopniu. Proces rozwodowy rodziców to ogromny cios dla każdego dziecka, dlatego też zachowanie spokoju i porozumienie w sprawach opieki nad pociechami bez niepotrzebnych kłótni, to bardzo ważna sprawa. Niezwykle pomocni w takich sytuacjach są doświadczeni adwokaci, których specjalnością jest załatwianie wszelkich formalności z właściwą skutecznością i jednocześnie rozwagą. Wybór adwokata https://adwokatskwiot.pl/obszary-praktyki/prawo-rodzinne-i-opiekuncze/ to bardzo dobry krok w stronę porozumienia i fachowego przeprowadzenia przez cały proces rozwodowy.

Podział majątku

Rozwód to nie tylko rozpad związku małżeńskiego wynikający z ustania pożycia. Przede wszystkim w trakcie procesu rozwodowego, należy podzielić cały wspólny majątek oraz ustalić odpowiednie zasady tego podziału. Jeśli w trakcie trwania małżeństwa jedna z osób nie miała możliwości pracować, po rozwodzie w szczególnych przypadkach, może ubiegać się o wsparcie finansowe od byłego małżonka. Doświadczony adwokat alimenty dla osoby nie pracującej w małżeństwie z pewnością będzie mógł odpowiednio ustalić.

Wszelkie sprawy majątkowe najlepiej jest ustalać jeszcze przed rozpoczęciem pierwszej rozprawy, dzięki czemu przebiegnie ona szybko i bezproblemowo. Pomoc adwokata od alimentów oraz spraw majątkowych, okazuje się niezbędna, a także wpływa na większy spokój i poczucie bezpieczeństwa. Mierzenie się samemu ze wszystkimi formalnościami i dokumentacją to dodatkowa porcja ogromnego stresu i braku pewności, jak wszystko zorganizować. Bardzo ważne jest więc skorzystanie z usług odpowiednio wyspecjalizowanej i doświadczonej osoby, która odciąży w większości formalności.